Silto grīdu ierīkošana


Paaugstināts siltuma komforts

Viens no šādas sistēmas plusiem ir vienmērīgs temperatūras sadalījums visā telpas augstumā un grīdas virsmas sasilšana, ar kuru cilvēks tieši saskaras. Vēl no saviem vectēviem mēs esam dzirdējuši gudrību par to, ka svarīgākais ir turēt kājas siltumā. Tā nav radusies tāpat vien. Ir zināms, ka vislabāk mēs jūtamies, ja grīdas temperatūra ir dažus grādus augstāka nekā temperatūra galvas augstumā. Silto grīdu sistēma vienmērīgi sasilda telpu un vienlaicīgi to pārāk nepārkarsē.


Ekonomisks kurināmā patēriņš

Uzstādot mājā siltās grīdas, var būtiski samazināt kurināmā daudzumu un ietaupīt. Jo silto grīdu mājā var izmantot gan kā papildus, gan kā pamata siltuma avotu. Ja siltās grīdas tiek izmantotas šādi, uzsilst grīdas darba zona un gaiss paceļas no grīdas līdz griestiem visā darba laukuma apjomā. Starp citu, temperatūru vienmēr var samazināt vai palielināt.


Hipoalerģiska vide

Svarīgs punkts ir arī hipoalerģiska vide, jo alerģijas rašanās riski, lietojot siltās grīdas, ir minimāli. Šim faktam īpašu uzmanību ir jāpievērš tiem, kuru ģimenē aug mazi bērni. Pateicoties tam, ka telpās ar siltām grīdām ir daudz vājākas gaisa plūsmas, tajās ir mazāk putekļu un tās ir vieglāk kopt. Šādās mājās gaiss ir daudz tīrāks, tādēļ tur ir vieglāk elpot.